CEVİZ ÇEŞİTLERİ

6 Ağustos 2016 Cumartesi

CEVİZ ÇEŞİTLERİ

MSN GIDA
Ceviz Türkiye’de, iklim koşullarının elverdiği bir çok bölgede yetiştirilmektedir. Türkiye, dünya ceviz üretiminde de ilk sıralarda yer almaktadır Ancak iklimsel koşullardan ve geleneksel yöntemlerden dolayı ceviz üretimde yıllar itibariyle dalgalanmalar olabilmekte ve bu durum üreticilerimizin ceviz ticaretinde, iç ve dış pazardan elde edeceği karı olumsuz etkilemektedir.

Yine aynı şekilde ceviz  fiyatındaki artışlar, hem ara mal hem de nihai mal olarak kullanılan cevizin, tüketiciler açısından maliyetini artırmaktadır. Ancak modern yöntemlerle, cevizin iklime olan bağımlılığını azaltmak, kalitesini ve verimliliğini artırabilmek mümkündür.

Türkiye’nin sıcak-ılıman bir çok bölgesinde yetiştirilebilen ceviz, yetiştiği bölgeden dolayı farklı çeşitlerde olabilmektedir. Ülkemizde yaygın olarak Yalova-1-3, Şebin, Bilecik, Yavuz-1 ve Kaplan-86, Chandler gibi ceviz çeşitleri bulunmaktadır. Islah çalışmaları ve toprak analizleri ile bir bölgede yetiştirilebilecek en iyi ceviz türünü belirlemek böylece ceviz üretiminde ağaç başına verimi artırmak mümkün olabilmektedir. Bu doğrultuda MSN GIDA ceviz yatırımcısına, üretiminden ticaretine kadar her türlü zirai ve teknik desteği sağlamaya devam etmektedir.

Bize hemen ulaşmak için 05557176091 telefonumuzdan arayabilirsiniz.

MSN Gıda web sitemizi BURADAN ziyaret edebilir, online alışveriş yapabilirsiniz.