ORGANİK YÖRESEL ÜRÜNLER

6 Ağustos 2016 Cumartesi

ORGANİK YÖRESEL ÜRÜNLER

MSN GIDAÜlkemizin her yöresinde o coğrafyanın özelliklerini  taşıyan farklı lezzetlerde besinler üretilmektedir. Mesela yaylalarda tamamen doğal koşullarda doğal besinler yiyerek beslenen hayvanlardan elde edilen peynirin lezzeti değişik olacaktır. Yine  çam ormanlarımızın olduğu bölgelerde  üretilen bal ile bahçelerde ve bağlarda üretilen balın lezzetleri de bir birinden farklı olacaktır.

Aslında Türkiye’de hemen hemen her bölgede her ürün yetiştirilebilmektedir. Ancak yetiştirildiği yöreyle özdeşmiş, neredeyse orayla meşhur olmuş birçok ürünlerimiz vardır (incir, üzüm, kayısı gibi meyveler; bezelye, lahana gibi sebzeler yada pirinç, mısır gibi tahıllar).

Ancak yöresinde meşhur olmuş fakat gerekli destek sağlanamadığı için sadece geçimlik düzeyde üretilen ürünlerimiz de vardır(bamya gibi).

Yöresel ürünlerimizin tespit edilip en iyi yetiştirildiği bölgelerde üretilebilmesi için üreticilerine gerekli teknik ve  finansal desteği sağlayarak daha da geliştirilmesi ve üretiminin yaygınlaştırılması, üzerinde önemle durulması gereken bir konudur.  MSN GIDA olarak alanında uzman ekiplerimizle birlikte, her türlü ürünümüzün yöresinde kaliteli bir şekilde ve organik olarak yetiştirilebilmesi için üreticilerimize gerekli desteği sağlamaktan ve tüketicilerimize sunmaktan dolayı mutluyuz.

Bize hemen ulaşmak için 05557176091 telefonumuzdan arayabilirsiniz.

MSN Gıda web sitemizi BURADAN ziyaret edebilir, online alışveriş yapabilirsiniz.